Kaş Ekimi - Hair Transplant In Turkey

Kaş Ekimi

Kaş ekimi nedir?

Kaşlar, gözlerimizin üzerinde yay şeklinde bir çizgi oluşturan kısa tüylerdir. Duygu ve düşüncelerin ifade edilmesine, mimiklere, yüz bütünlüğüne ve güzelliğine önemli ölçüde katkı sağlarlar. Bu sebeplerden dolayı kaş bütünlüğünün bozulması yüzün genel görünümünü de etkileyebilmektedir.

Kazalar, travma, yanıklar, stres ve bazı hastalıklar sonucunda saç dökülmesi meydana gelebilir. Ayrıca kaşların sık sık alınması ya da kaşlara şekil vermek ve renklendirmek amacıyla kimyasalların uygulanması kaşlarda kalıcı kayıplara yol açabilmektedir. Bu gibi sebeplerle dökülen kaşlar sonradan kalınlaştırılmak istense de geri alınamaz.

Kaş Ekimi

Kaş ekiminde kaşa verilecek yeni şekil anatomik olarak hesaplanır ve hastanın istekleri doğrultusunda planlaması yapılır. Kaş tasarımı yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar, kaşın göz kapağının iç seviyesinden başlayıp, göz kapağının dış kenarından birkaç milimetre daha ileriye doğru devam etmesidir. Bu anatomik sınırlar korunmak kaydıyla hastanın istekleri dikkate alınır. Tasarım yapıldıktan sonra dikim işlemine geçilir.

ariana-hair-logo-3

Get an Offer Now!