Kellik Kader Değil !

organik saç ekimi

Kellik Kader Değil !

Erkeklerin saç konusunda yüzyıllardır sorun yaşadığı gerçeği ortadadır. Bazen genetik olarak dökülebilen saç bazen de yanlış şampuan kullanımı jöle saç spreyi gibi saç şekillendirici materyallerin kullanımından dolayı saç kökleri zayıflayarak saç dökülmesine neden olabilmektedir. Ancak son yıllarda geliştirilen saç ekimi teknolojisi ile artık kel olma sorunu ortadan kalkmaktadır.,

kellik-kader-değil-ariana-hair

 Saç ekimi işlemi saç dökülmesi yaşayan insanların tercih ettiği oldukça başarı yüzdesi fazla olan bir cerrahi işlemdir. Bu işlem sayesinde saçın daha sık olan kısmından alınan saç kökleri seyrelmiş olan bölgeye nakil edilerek kel olan kısımda saç çıkması sağlanmaktadır. Saç ekimi işlemi için doğru cerrah seçimi önemlidir. Daha az fiyat veren ancak bu konuda hiçbir yetisi olmayan insanları iyi araştırmak işinde usta olan hekimleri seçmek gerekmektedir. Bu nedenle saç ekimi yaptırmadan önce iyi bir araştırma yapılarak kullanıcı yorumlarına bakılarak saç ekim işlemi yapılmalıdır.

 

Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?

Saç ekimi saç çıkmayan bölgeye uygulanan kök ekme işlemidir. Saç çıkmayan bölge saç ekimi yapacak uzman tarafından belirlenmekte ve bu bölgeye Saç kökü ekimi yapılmaktadır. Saç ekiminin yapılış tarzı ise saç ekimi yapılacak bölgeye kalem şeklinde bir aparat ile kökün yerleştirilmesidir. Biraz ağrılı geçen bu süreçte kafa derisi dibine gelmek suretiyle saç kökü yerleştirilir.

Saç Ekimi Nerede Yapılır?

Son yıllarda saç ekme teknoloji geliştikten sonra birçok Saç Ekim Merkezi ortaya çıkmıştır. Ancak her saç ekim merkezi eğitimli sertifikalı ve bilinçli olmayabilir. O yüzden saç ekimi yapılacak merkezin iyi seçilmesi daha sonra pişman olmamak adına oldukça önemlidir saç ekimi oldukça zahmetli ve hassas bir işlemdir Ayrıca steril bir ortam olması oldukça önemlidir. Bu nedenle saç ekimi yaptırırken saç ekimi ABD – Türkiye de saç ekimi yaptırmak oldukça doğru bir seçim olacaktır.

 Saç Ekiminden Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekimi işlemleri tamamlandıktan sonra saç ekimi yapılan bölgenin korunması oldukça önemlidir. Doktor tarafından önerilen Şampuan ve saç bakım ürünlerinin kullanılması oldukça önemlidir. Ayrıca saçların korunması açısından kafanın fazla darbe almaması şapka bere tarzı saçın ve saç diplerinin hava almasını önleyici hiçbir şey takılmaması oldukça önemlidir. Tüm bu sayılan önlemlerin yapılması saç ekiminin kalitesini doğrudan etkileyen etmenlerdir.

Saç ektiren insanların%90 civarı saç ekim işleminden memnun kalmaktadır. Ancak yanlış Hekim seçimi yani yeterliliği olmayan insanların bu işi yapması sonucu memnun kalmayan insanların sayısı da azımsanmayacak kadardır. Çünkü hassas bir işlem olan saç ekimi yaptırılması için işin ehli hekim materyal ve sağlıklı kaliteli Saç kökü kullanılması gerekmektedir. Ancak bu saç köklerinin ekimi sırasında ortaya çıkabilecek aksaklıklar saç ekimi tamamlandıktan sonra saçın uzamasındaki görüntüsünde ve daha sonra o saçların tekrar dökülme olasılığına karşı oldukça etkileyici etkenlerdir. Saç ekimi sırasında saç ekimi yapılan kıl köklerinin o kişinin daha sık olan bölgesinden alınarak daha seyrek olan bölgeye nakil edilme işlemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *