Saç Ekim Operasyon Öncesi

Saç ekimi yaptırmadan önce saç ekim kliniğinizin doktor tarafından yapılmasına önem gösterin.Türkiye saç ekim alanında çok gelişmiştir buna istinaden çok fazla sağlıksız merdiven altı denilen klinikler türemektedir.

Saç ekim operasyonu öncesi size sağlık sorunlarınız ve düzenli kullandığınız ilaçlar hakkında bilgi istenir.Bu bilgileri istinaden kan tahlilileri yapılır kan tahlili sonuçları normal ise operasyon aşaması başlar.Listemizde tüm operasyon öncesi adımları sizler için listeledik.

Operasyondan 1 hafta önce alkol,kan sulandırıcı,sigra kullanılamasının bırakılması istenir.Bunun sebebi anestezi anında bir sorun yaşanmamsı içindir.Düzenli kullandığınız ilaçlar var ise tansiyon,kolesterol ilaçları gibi doktor kontrolünde 2 gün önceden bıraktırıl.

  • Aspirin
  • Vitaminler
  • Kolesterol ilaçları
  • Bitikisel ilaçlar
  • Tansiyon ilaçları

Saç ekim operasyon günü jöle,saç spreyi ve tüm saç şekillendirici ürünler kullanılmamalıdır.

Operasyon günü kazak, t-shirt gibi kıyafetlerin giyilmemesi istenir.Ekim sonrası ekilen greftler hassas olduğu için sürtünmeden dolayı zarar görebilir.Gömlek gibi giyimi rahat giyilmesini öneriyoruz.

Operasyon öncesi kan tahlili sonuçlarında bir anormallik çıkmaz ise operasyon için adımlar başlar.

İlk önce saç traş edilir.Traşsız saç ekimi operayonlarında sadece donör bölge traşlanır.

Saç ekimin en önemli aşaması çizimdir.Yüz şeklinize ve kafa yapınıza göre en doğal saç çizgisi çizilir.

Operasyon odasına alınırsınız.Lokal veya sedasyon ile acı hissetmemeniz için uygulanır.

Öncelikle saç köklerin kafanızın arkasından alınır alınacak greft sayısı saç dökülmee sorununa göre değişkenlik göstermeltedir.1000 Greft ile 9000 Greft arası saç kökü ekilebilir

Saç ekim operasyonu 3 saat ile 8 saat arası sürebilmektedir.Ekim süresine göre ihtiyaç moları verilmektedir. Bu sürelerde lokal anestezik durumda olduğunuz için hibçir acı vya ağrı hissetmezsiniz.