Safir Fue Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi operasyonları, bünyelerinde çeşitli teknikleri barındıran yöntemleri kapsar. Bu yöntem her birinin birbirinden farklı işlevi vardır ancak hepsinin ortak olan temel amacı, saç dökülmesi problemi yaşayan kişilere kesin ve aynı zamanda kalıcı bir çözüm yöntemi sunmaktır. Saç dökülmesi en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir. Herkeste ortaya çıkabilen bu problem kişilerin hayat kalitesini düşüren bir sorundur. Bundan dolayı özellikle son dönemlerde saç ekimi tedavisi yaptıranların sayısı oldukça artış göstermiştir. Hem erkek hem de kadınlarda uygulana saç ekimi tedavisi erkeklerde, kadınlara oranla biraz daha fazla tercih edilmektedir.

sapphire-fue-hair-transplant-1

Safir FUE Saç Ekimi Tekniği Nasıl Uygulanır?

 Saç ekimi tekniklerinden bir tanesi olan safir FUE tekniği ile saç ekimi işlemleri hem daha kolay bir hale gelmiş hem de ağrısız bir işlem olmuştur. Saç ekimi işlemi, saçın güçlü ve dayanıklı köklerinin bulunduğu bölge içerisinden köklerin toplanarak seyrek olan bölgelere nakledilmesi yöntemini ifade eder. Teknolojilerin gelişmesiyle birlikte ortaya çıkan FUE safir yöntemi ile çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Safir FUE tekniğinde de mantık saç ekme işlemi ile aynıdır. Safir uçlu yapıya sahip olan ve kalemi andıran bir cihaz yardımı ile saç kökleri alınarak gereken alanlara nakledilir. Safir uçlar ile yapılan saç ekimi ile uygulanan bölge oldukça pürüzsüz ve küçük mikro kanallar açılır. Mikro seviyede açılan kanallar ile dokuların deforme olma olasılığı çok düşük olduğu için kabuklanma oranı da oldukça azalır.

 Saç Ekiminde Kullanılan Safir FUE Tekniğinin İçeriği

 Safir FUE saç ekimi tekniğinde çeşitli yöntemler kullanılır. Bu yöntemler; sedasyonlu saç ekimi yöntemi ile tıraşsız saç ekimi yöntemidir. Sedasyonlu saç ekimi yöntemi, kişilere operasyon öncesinde sedasyonlu ilaçların verilmesi ile yarı uyku haline geçilmesi durumunu ifade eder. Sedasyonlu teknik sayesinde operasyon sürecini hatırlamazsınız ve ağrı hissetme ihtimaliniz sıfıra inmiş olur. Bu tekniklerin kullanılması hastanın operasyon sırasında kaygı duymasını engelleyerek onların rahat bir süreç geçirmelerine yardımcı olur. Ayrıca hasta memnuniyeti de bu tekniklerle oldukça yükselir.

 Safir Uçlu FUE Tekniğinin Temel Yapısı

 Safir uçlar antibakteriyel özellik taşır. Ayrıca bu uçlar sağlam, pürüzsüz ve keskin bir yapıya sahip olmasından dolayı işlem sırasında uygulanan bölgeler üzerinde ortaya çıkabilecek olası travma ve doku hasarını minimum düzeye düşürür. Safir uçla gerçekleştirilmiş olan FUE ile çok daha sık bir ekim işlemi gerçekleştirilir. Bundan dolayı yüksek seviyede saç dökülmesi yaşayan hastalarda kolaylıkla uygulanabilir. Bu nedenle FUE yöntemi sıklıkla tercih edilir.