Table of Contents

Türkiye’de Afro Amerikan Saç Ekimi

Afro amerikan saç saç yapısına sahip.Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin sıkça yaşadığı bir sorundur. Saç dökülmesinden dolayı seyreklik veya kellik problemi ortaya çıkar ve bu da kişiler için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Saç dökülmesinin birçok farklı sebebi olabilir. Genetik faktörler, çevresel etkiler, hormonal bozukluklar, cilt hastalıkları, stres ve psikolojik problemler, yanlış beslenme, hatalı ürün kullanımı gibi oldukça farklı sebepler saç dökülmesine sebep olabilir.

Günde 150 saç telinin üstünde dökülmenin yaşanması saç dökülmesinin ciddiliğini belirler. Yaş arttıkça saç dökülmesinin sıklığı da artmaktadır. Saç dökülmesini engellemek ve yeni saç çıkmasını sağlamak için birçok farklı yöntem denense de genelde bunlar sonuçsuz kalmaktadır. En kesin çözüm genelde saç ekimi olmaktadır.

 

Afro Amerikan Saç Nedir?

Afrika kökenli kadınların kıvırcık saçlarına Afro adı verilir. Afro Amerikan saç ise Afrika kıtasından Amerika’ya gelen kadınların kıvırcık saçlarına verilen isimdir. Gür ve kıvırcık olan bu saçlar son zamanlarda birçok kişinin gözdesi olmuştur. Genelde yavaş uzayan bu saçlar görüntüsüyle büyüler. Doğuştan bu saça sahip olan kişiler de saç dökülmesi problemi yaşayabilir.
Sponsored image

Afro Amerikan saçların dökülmesi diğer saç dökülmelerinin sebebiyle aynı olabilir. Ancak bu saç tipinin bakımı zor olduğu için dökülmenin sebebi bakımsızlık da olabilir. Afro Amerikan saçlar genelde kurudur ve yeterli bir şekilde nemlendirilmezse bu saçlarda dökülme görülebilir. Ayrıca bu saça sahip olan kişiler yüksek ısılı düzleştiricilerle saça müdahale edebilir. Yüksek ısı da saça zarar vererek dökülmeye sebep olabilir. Afro Amerikan saça yapılan sıkı örgüler de dökülmenin sebeplerinden olabilir.

afro-amerikan-saç-ekimi nasıl olur

Afro Amerikan saçın yapısından dolayı dökülmeler ilk zamanlarda çok belli olmaz. Kabarık saç görüntüsü seyrekliği kapatır. Zaman geçtikçe seyreklik ve dökülmenin ciddiyeti belli olur. O noktadan sonra da saç dökülmesini engellemek ve yeni saç çıkmasını sağlamak oldukça zor olur.

 

 

Afro Amerikan Saç Ekimi Nasıl Olur?

Afro Amerikan saç ekimi diğer işlemi normal saç ekimi operasyonuna göre daha zordur. Saçın yapısından dolayı zor olsa da uzman profesyoneller tarafından sorunsuz bir ekim yapılabilir. Afro Amerikan saça sahip olanların donör bölgeden greft almak biraz zordur. Saçın kıvrımlı yapısı kökte başlar ve bu sebepten köke ve alınan grefte zarar vermeden almak zordur. Saç ekimi yapılırken de kıvrımlı saç zorluk çıkartabilir. Afro Amerikan saçın uzaması diğer saçlara göre daha yavaş olduğu için sonuçlar için daha uzun süre beklemek gerekebilir. Ama uzman eller tarafından yapılan Afro Amerikan saç ekiminin sonuçları kişileri memnun edecektir.

afro-amerikan-saç-ekimi-işlemleri

Türkiye’de Afro Amerikan saç ekimi için uzman ve profesyonel bir merkez bulmak gerekir. Ariana Hair deneyimli uzmanları ile Afro Amerikan saç ekimi yaptırmak isteyenlere en iyi hizmeti sunmaktadır. Tecrübeli saç ekimi uzmanları ile profesyonel bir hizmet almak isteyenler için Ariana Hair en doğru tercih olacaktır.

Türkiye’de Afro Amerikan Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

Her ırktan insan saç dökülmesi sorunu yaşayabilir. En çok beyaz ırktan insanların saçları dökülür diye bilinse de, siyah ırka mensup insanlarda saç dökülmesi ve kellik sorunuyla karşı karşıyadırlar. Türkiye’de saç ekimi, kellik sorununu çare olarak, kişilerin özgüvenini arttıran onaylanmış bir tedavi yöntemidir. Afrika kökenli insanlarda, beyaz ırka mensup kişiler kadar bu tedavi yönteminden yararlanabilirler. Daha sık ve kıvırcık saç köklerine sahip Afro Amerikan saç kökleri, saç ekimi tedavisi zor olan bir operasyondur. Ariana Hair Türkiye’de Afro Amerikan saç ekimi tedavisinde, uzman ve profesyonel kadrosuyla hizmet vermektedir.

Türkiye'de Afro Amerikan Saç Ekimi Nasıl Yapılır ?

Afro Amerikan Saç Ekiminden Ne Anlıyoruz?

Afro Amerikan saç tipi, beyaz insanların saçından daha kıvırcıktır. Kıvırcık olması, saç ekiminde belirli bazı zorlukların yaşanmasına sebep olur. Sebebi ise kıvırcık saç telinin deri altında da devam etmesidir. Bu da operasyonu zorlaştıracak temel etkenlerden biridir. Afro saçlar, doğasından kaynaklanan bir kuruluğa sahiptir. Dolayısıyla daha fazla neme ve saçı korumak için yağa ihtiyaç duyar. Tüm bunlara rağmen bu saçlar, diğer tüm saçlarda olduğu gibi keratin proteini barındırmaktadır.

 Afro Amerikan Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Afro Amerikan saç ekimi için uygulanan iki yöntem vardır. Birincisi fue yöntemi ile kafa derisinde açılmış olan kanallara yerleştirilen saç kökleri. Bu işlem ağrısız ve acısız olan en geçerli yöntemlerden biridir. İkincisi ise yara ve izlere neden olan, iyileşme süreci uzun olan fut yöntemidir. Bu işlem, Ariana Hair olarak genelde tercih etmediğimiz bir yöntemdir.

Riskli bir tedavi yöntemidir ve önerilmez. Afro Amerikan saç ekiminde öncelikle süreç saç kökleri yapısının incelenmesiyle başlar. Daha sonra ise gerekli olan greft sayısı belirlenir. Kıvırcık olmasından dolayı son derece karışık yapıya sahip olan Afro saçlar, konu üzerinde uzmanlaşmış ve tecrübeli eller tarafından yapılmalıdır.

Afro Amerikan Saç Ekiminin Sonuçları

Daha koyu bir tene sahip olması sebebiyle, tedavi sonrası oluşacak olan kızarıklıklar ve kabuklar daha az görünür halde gözlemlenir. Kıvırcık olmasından dolayı uzama daha yavaş olarak gerçekleşir. Sağlıklı ve uzun saçlara sahip olma süresi diğer saç tiplerine göre daha uzun sürer. Saçın ve saç köklerinin kalınlığı daha iyi sonuç alınmasını kolaylaştırır.


Afro Amerikan Saç Ekiminin Faydaları

Afro Amerikan saç ekimi, operasyon görmüş diğer saç tiplerinden daha gür bir görünüme sahip olur. Her ne kadar hedef bölgeden daha uzağa yerleştirilen greftler söz konusu olsa da, yeni ortaya çıkan kıvırcık saçlar daha dolgun bir görüntü ortaya çıkmasını sağlar. Saç derisiyle, saç derisi rengi yakın olan kişiler, saç ekiminin en iyi sonuç alındığı kişilerdir. Afro Amerikan saç tipleri, saç ekimi yaptırmaya karar verdiği anda, tedaviyi gerçekleştirecek olan kişinin konuya ne kadar hakim olduğunu mutlaka değerlendirmelidir. Kıvırcık saç ekimini gerçekleştirecekleri yöntemi mutlaka sormanızda fayda vardır.