Saç Ekimi İçeriği

Türkiye'de Saç Ekimi 2023

Saç ekimi, saç dökülme problemi yaşayan kişilere önerilen bir tedavi yöntemidir. Saç dökülmesi yaşan hastalara sunulan bir tedavi yönetimi olup, ense üstü ya da vücudun herhangi bir bölgesinde var olan saç köklerinin, açıklık, seyreklik ve dökülme oluşmuş yerlere saç ekimi nakil edilerek gerçekleştirilmektedir.


 Streil edilmiş alanda ve koşullarda, uzman hekimler tarafından ameliyathanede yapılan bir işlemdir. Genelde tepeden ekilerek tedavi edilmektedir. İşlem sırasında hasta acı hissetmemektedir. Ameliyat süresi saç ekimi yapılacak bölgenin yoğunluğuna göre 4 ya da 5 saat değişkenlik göstererek sürebilmektedir. Uygulanan tekniğin doğru olması, ekilen saçın saç derisi ile uyumlu olması ve sağlıklı doğal bir biçimde büyümesi oldukça önem taşımaktadır. 

rkiye’de Saç Ekiminin Avantajları Saçlarınızın dökülmeye başladığını fark ettiyseniz, bu konuda yalnız değilsiniz. Birçok erkek veya kadın değişen derecelerde saç dökülmesi yaşar ve bu genellikle yaşla birlikte hormonlardaki dengesizlikten kaynaklanır.

Türkiye Saç Ekimi

Özellikle son zamanlarda Türkiye’de saç ekimi oldukça gelişmiş yöntemlerle yapılmaktadır. Elde edilen başarılı sonuçların ardından Türkiye’de saç ekimi Türkiye’de rağbet görmeye başlamıştır.

Türkiye’de Saç Problemi Yaşamak

Genel olarak Türkiye’de saç ekimi problemi yaşan hastaların büyük oranını erkekler oluşturmaktadır. Oluşan bu problem ya genetik olarak hastaya geçmekte ya da saç yapına ve derisine göre yanlış ürün kullanmadan meydana gelmektedir.

Genellikle genetik saç dökülmesi ile karşılaşılır. Saç dökülmesi hem genç hastalarda hem de yaşlı hastalarda görülmektedir. Bu durum karşısında hastalar kendilerine olan güvenleri kaybetmekte ve sorun haline getirmelerine neden olmaktadır. Hastalar bu yüzden türkiye’de saç ekimi yaptırmak için yola koyulurlar.

İstanbul’da Saç Ekimi Yapan Klinikler

İstanbul’da sayısız saç ekimi yapan klinikler bulunmaktadır. Fakat bunların hepsi işini tam anlamıyla ve streil bir biçimde yapmamaktadır. İstanbul’da saç ekimi konusunda listede birinci sırada yer alan Ariana Hair Türkiye’de başta olmak üzere toplam 10 ülkede saç ekim kliniği bulunmakta ve saç ekimi desteği sağlamaktadır.

 

İstanbul’da saç ekimi konusunda büyük başarılar elde eden Ariana Hair 2014 yılından beri saç ekimi, kaş ekimi ve sakal ekimi operasyonlarında uzman doktorlar tarafından hastalara tam hizmet sunmaktadır.

Saç Dökülmesi Neden Yaşanır?

Saç dökülmesinin sebepleri oldukça fazladır. Bunlardan bazıları hormon bozukluğu, mevsimsel geçişler, demir vitamini ya da diğer vitamin eksikliği, genetik problemler ve yanlış saç ürünü kullanım sebebi ile saçlarda dökülme problemiyle karşı karşıya gelinir. Normal yetişkin bir kişi günün tamamında ortalama 50 veya 100 adet saç teli dökmesi doğal olarak kabul edilmektedir.

 

Doğal döngüye sahip olan saç telleri 4 ya da 6 yılda bir kendiliğinden dökülmektedir. Hemen arkasında saç köklerinden daha işlevli saçlar çıkartır. Ama devamlı ve yoğun bir şekilde dökülen saçlar ciddiye alınmalıdır. Bu durum bir hastalığın veya rahatsızlığın haberci olabilmektedir.

 

Kadın ve erkek hastalarda saç dökülmesinin sebepleri farklılık gösterir. Erkek hastalarda, genetik sebeplerden dolayı ve ergenlik döneminde saç dökülmesi görülür.

 

Kadın hastalarda ise, kronikleşmiş stres, hormon bozuklukları, düzensiz beslenme, kozmetik ürünler ve bazı ilaçlar saç dökülmelerine neden olur. Özellikle doğum sonrası, emzirme dönemi ve menopoz dönemlerinde kadınlarda saç dökülmesi yoğun olarak görülür.

Erkeklerin Saç Ekim Aşaması Nasıl Olur?

Gerek yurtiçi gerekse yurtdışında erkeklerde saç ekimi alanında fazlasıyla saç ekim kliniği bulunmaktadır. Türkiye’de saç ekimi yöntemlerinde ortak aşamalar bulunur. Bu aşamalar saç köklerinin toplanması, saç ekilecek bölgenin kanal yollarının açılması ve köklerin ekilmesi olarak 3 aşamadan oluşur. Kafanın arka tarafından, iki kulak arasından saç kökleri toplanır.

 

Birinci yöntemde saç kökleri ameliyat ile toplanır, ikinci yöntemde ise ameliyatsız iğneler yardımı ile kafa arkasından iz bırakılmadan yapılır. Birinci yöntem uygulanırsa bir günde 5000 kök (Greft) saç ekimi yapılır. İkinci yöntem yani ameliyatsız işlem ile günde 1500 kök (Greft) saç ekimi gerçekleşir.

 

Türkiye’de saç ekimi, kanal açma işleminde safir ve keskin bıçaklar kullanılmaktadır. Bu bıçak yardımı ile kanal açılması, saçların yönünü, ne kadar yatık olacağını belirlemek için kullanılır. Son işlemde saçlar doğru açı ile açılmış kanallara ekilerek işlem tamamlanır.

Saç Ekimi Operasyonu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Alkol
 • Sigara
 • Kafein

gibi maddelerden uzak durmanız gerekir, aksi halde iyileşme süreniz yavaşlar.

 

 • Kanın pıhtılaşmasın sağlayan ilaçlar kullanılmamalı.
 • Saç için kullanılan jöle, saç spreyi, kuru şampuanlar gibi ürünlerin kullanılması bırakılmalıdır.
Saç ekim öncesi rehberimize göz atabilirsiniz.

Saç Ekimi Operasyonu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekimi Operasyon sonrası sonrasında yatarken, uzanırken dikilen bölgeye dikkat edilmesi gerekir. Sırt üstü yatılması önerilmektedir.

 

 1. Vücudu yoran ve terleten sporlardan, aktivitelerden ve egzersizlerden uzak durulmalıdır.
 2. İşlem sonra araba kullanmak tavsiye edilmez.
 3. Operasyon sonra dönemde, ödem ve ağrılar meydana gelebilir. Düzenli ağrı kesiciler verilir. Saç ekimi yapılan bölgenin işlem sonrasında korunması gerekir.
 4. Sauna, hamam ya da solaryum gibi terleten ve sıcak yerlerde bulunmayınız.
 5. Saç ekim işlemi sonrasında saçlar hemen kesilmemeli, boyanmamalı ve ısı işlemi görmemeli.
Hair Transplantation Vector Illustration

Saç Ekimi Nedir?

Sağlıklı saç köklerinin, saç köklerinin artık aktif rol oynayamayacak hale geldiği ve saç dökülmesinin olduğu bölgelere ekilmesi işlemine saç ekimi denir.

 • Saç Ekimi İşlemleri
 • Saç çizgisinin belirlenmesi
 • Saç köklerinin çıkarılması
 • Gerekli bölgeye saç köklerinin ekilmesi

Saç Ekiminin Avantajları

Saç ekimi oldukça başarılı bir işlemdir ve kesin, gözle görülür, kalıcı ve doğal sonuçlar sağlar. Saç ekiminin avantajları şu şekildedir:

Mevcut diğer saç dökülmesi tedavilerinden sonuç alınamadığı durumlarda başarılı çözüm geliştirir.

Geniş alanlarda görülen saç dökülmelerinin tedavisinde yüksek başarı oranlarına sahiptir.

Diğer tedavilerin aksine saç dökülmesinin çok daha ileri aşamalarında dahi uygulanabilmektedir.

Saç ekimi işlemi ile tamamen doğal görünümlü saçlara sahip olacaksınız.

Saç Ekimi Uygulaması

Saç ekimi yöntemleri özellikle son yıllarda çok gelişti ve saç ekimi alanında önemli mesafeler kat edildi.

Şu anda tamamen gerçekçi ve doğal görünen bir saç yapısına kavuşmanızı sağlayan en iyi yöntem saç ekimi tedavisidir.

Saç çizginizin hangi bölgesinden başlamak istediğinizi veya hangi bölgelerinize ekim yapacağınızı doktorunuzla konuşarak seçebilirsiniz.

Bu alanda profesyonel olan doktorlar, ense bölgesindeki yara izini önlemek için iyi bir tedavi yöntemi uygulayacaktır.

Gelişmiş saç ekim yöntemleri sadece erkeklere değil kadın hastalara da uygulanan bir işlemdir.


Birçok kadın, saç ekimi işlemi ile saçlarının dökülen kısımlarını başarıyla ve oldukça doğal bir şekilde geri kazanır. Ayrıca bu teknikler ile erkeklerde de bıyık, kaş, sakal veya favori ekimi yapılabilmektedir.

hair-transplant-fue

Fue Saç Ekim Tekniği Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi operasyonları çeşitli teknikleri içeren yöntemleri içerir. Bu yöntemlerin her birinin farklı işlevleri vardır ancak hepsinin ortak amacı saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilere kesin ve kalıcı bir çözüm yöntemi sunmaktır.

 

 

Saç dökülmesi en yaygın sorunlardan biridir. Herkeste görülebilen bu sorun kişilerin yaşam kalitesini düşüren bir sorundur.

Bu nedenle saç ekimi tedavisi gören kişi sayısı özellikle son yıllarda oldukça artmıştır. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanan saç ekimi tedavisi erkeklerde kadınlara göre biraz daha fazla tercih edilmektedir.

hair-transplant-in-turkey

FUE Saç Ekim Tekniği Nasıl Uygulanır?

Saç ekimi tekniklerinden biri olan safir FUE tekniği ile saç ekimi işlemleri daha kolay ve acısız hale gelmiştir.

 

 

Saç ekimi işlemi, saçların güçlü ve dayanıklı köklerinin bulunduğu bölgeden köklerin toplanarak seyrek olan bölgelere ekilmesi yöntemini ifade eder. Teknolojilerin gelişmesi ile ortaya çıkan fue safir yöntemi ile oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

 

 

Safir FUE tekniğindeki mantık saç ekimi işlemi ile aynıdır. Safir uçlu kalem benzeri bir cihaz yardımıyla saç kökleri alınarak gerekli bölgelere ekilir.

Safir uçlarla yapılan saç ekimi ile uygulama yapılan bölge çok düzgün olur ve küçük mikro kanallar açılır.

 

 

Mikro düzeyde açılan kanallar ile dokuların deforme olma olasılığı çok düşük olduğu için kabuklanma oranı da oldukça azalmaktadır.
Saç Ekiminde Kullanılan Safir FUE Tekniğinin İçeriği

Fue Saç Ekimi

Saç bazı etmenlere bağlı olarak dökülebilmektedir. Bu etmenler genetik faktör, mevsim değişikliği, hormonal bozukluklar, stres, çevresel faktörler şeklinde kendini göstermektedir. Dökülen saçlar kişi de olumsuz psikolojik durumlara neden olmaktadır. İlgili sebepten ötürü saç ekimi yapılmaktadır. Saç ektirmek kişiye genç ve canlı bir görünüm kazandırmaktadır.

 

Saç ekimi için birden çok yöntem bulunmaktadır. İlgili yöntemler arasından fue saç ekimi en çok tercih edilenlerden bir tanesidir. Bunun sebebi ilgili işlemden etkili bir sonuç alınmasıdır. Bu yöntemin seanslarının uzun sürdüğü bilinmektedir.

Fue Saç Ekimi İşlemi Hakkında

Bu işlem ilk defa 1988 senesinde Japonya’ da uygulanmaya başlamıştır. Bahsi geçen yöntem tıbbi literatürde 2002 yılında yer edinmiştir. İlgili yöntem günümüzde dünyanın çeşitli yerlerinde yaygın bir şekilde yapılmaktadır. Fue saç ekiminde kafa derisi üzerine kesi yapılmamaktadır. Ve kafa derisi üzerine her hangi bir delme işlemi uygulanmamaktadır.

Fue Saç Ekiminin Tercih Edilme Nedenleri Nelerdir?

 • Kolay uygulanabilir olması.
 • İşlem lokal anestezi ile yapıldığı için kısa sürmektedir. Bu yüzden hızlı saç ekimi yaptırmak isteyenler tarafından ilgili işlem tercih edilmektedir.
 • Doğal bir görüm sağlaması,
 • Kalıcı etki oranının yüksek olması.
 • Donör bölge olarak ense ve kulak üstleri seçildiği için kalıcılık oranı artmaktadır. Çünkü bu bölgelerde saç dökülme oranı çok azdır.
 • Operasyonun kolay yapılması.

Fue Saç Ekimi İşlemi Öncesinde Yapılması Gerekenler

İlgili operasyonun başarılı olması için kişinin yapması gerekenler vardır. Bu hususlar şu şekildedir;

 1. -İşlem yapılacak olan saçın temiz ve yağlanmamış olması gerekmektedir.
 2. Jöle, saç spreyi, köpük gibi kimyasallar saçta bulunmamalıdır.
 3. Operasyondan önceki 1 kaç hafta boyunca alkol kullanımı olmamalıdır.
 4. Sigara kullanımı 1 hafta öncesinden azaltılmalıdır.
 5. İşlemden önce bir kaç gün boyunca vücudun yorulacağı işler yapılmamalıdır.
 6. Operasyona tok bir şekilde gelinmesi tavsiye edilmektedir.

 

Saç Ekimi Nedir? Türkiye'de Saç Ekiminin Maliyeti Ne Kadardır?

Saç ekimi, saç dökülmesi sonrasında kellik ya da seyreklik yaşayan kişilerin sorununu çözmek için en önemli yöntemlerden biridir.

Saç kökünün öldüğü ve canlanamadığı bölgelerde saç çıkamaz. Bu saçların kel veya seyrek görünmesine neden olur.

Saç ekimi sayesinde sağlıklı saç kökleri cerrahi olarak bu bölgelere yerleştirilir. Genellikle kişinin ense kısmında bulunan sağlıklı saç kökleri ekilir ve bu sayede doğal ve sağlıklı bir görünüm elde edilir.

Sadece saçın değil sakal ve bıyığın da seyrek görünümünden rahatsız olan erkekler de sakal ve bıyık ekimi yaptırabilir.

Hair Transplant1000-7000 Greft20.000 - 40.000 TL
FUE Saç Ekimit1000-7000 Greft20.000 - 40.000 TL
hair-transplant-cost-turkey

Saç Dökülmesi ve Kellik Neden Olur?

Saç dökülmesinin ve kelliğin ana nedeni genellikle genetiktir. Ailesinde kellik sorunu olan kişilerin daha fazla kellik yaşadığı görülmektedir. Ancak tek sebep genetik değildir. İlerleyen yaş, sağlıksız beslenme, kronik hastalıklar, hormonal bozukluklar, çevresel etkiler, ilaç kullanımı gibi pek çok neden kelliğe veya saç dökülmesine neden olabilir.

 • Aşırı Sürekli Stres
 • Genetik
 • DHT hormonu
 • Bağışıklık sistemini düşüren hastalıklar

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

Saç dökülmesi, kellik veya saç seyrelmesi yaşayan herkes saç ekimi yaptırabilir.

Kellik genellikle orta yaşlı erkeklerde görüldüğü için sadece erkekler saç ekimi yaptırabiliyor gibi görünse de kadınlar da saç ekimi yaptırabilir. Genel olarak 20 yaşını geçmiş, saç ekimine engel bir hastalığı olmayan ve greft sayısı yeterli olan herkes saç ekimi yaptırabilir. Ciddi sağlık sorunları olan ancak saç ekimi yaptırmak isteyenlerin öncelikle kendi uzman doktorları ve saç ekimi yapacak olan uzman doktor ile görüşmeleri gerekmektedir.

What is the Cost of Hair Transplantation in Turkey?

Türkiye’de saç ekiminin maliyeti, kişinin bulunduğu yere ve durumuna göre değişmektedir. Saç ekimi operasyonları konusunda uzman ekipler ve kurumlar tarafından yapılmalıdır.

 

 

En son modern tıbbi yöntemlerin uzmanlar tarafından uygulandığı deneyimli bir uzman ekibe sahip olan Ariana Saç Ekim Merkezi, bu alanda en iyiler arasında yer almaktadır. Saç ekimi yaptırmaktan korkan veya paniğe kapılan hastalara tüm süreç detayları, riskleri ve avantajları anlatılarak hastaya özel bir süreç tasarlanır.

 

Profesyonel ve deneyimli ekipleriyle sadece saç değil bıyık, sakal ve sakal ekimi de yapan Ariana Sağlık Merkezi hastalarına en iyi hizmeti sunmaktadır.

UK4000$ - 7000$
USA3000$ - 6000$
EUROPA5000$ - 9000$

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi için birçok modern tıbbi yöntem geliştirilmiştir. En çok tercih edilenler FUE ve DHI’dır. FUE genellikle en çok tercih edilen ve güncel olan yöntemdir. Doğal ve izsiz bir görünüm sağlayan FUE yönteminde saçlar doğal çıkış yönüne göre ekilir. Bu yöntem saç dökülmesine veya tekrar dökülmeye neden olmaz. Kişi ekim sırasında fazla kan kaybı ya da ağrı yaşamaz. En önemli özelliği ise ekilen saçların oldukça doğal görünmesidir. Herhangi bir dikiş izinin olmaması da avantajlarından biridir.

DHI yöntemi FUE ile aynı olsa da bazı farklılıklar vardır. Saçlar choi pen adı verilen özel bir kaleme yerleştirilir ve bölgeye saç ekimi yapılır. Bu yöntem biraz risklidir ve bu nedenle alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Hair Transplant

Saç Ekimi Yapımı

Saç ekimi, saç dökülmesi sorunu ya da saç dökülmesine neden olan durumlar yaşayan kişiler için kesin çözümdür. Saç kökünün aktif olmadığı yerde saç uzamaz. Saç kökleri, saçın çıkmadığı yerlere mikrocerrahi yöntemlerle nakledilir. Buna saç ekimi denir. Bu işlemlerle saç çıkmayan bölgelere hastanın kendi saçları eklenir. Saç ekimi kişiye özel tasarlanır ve buna göre uygulanır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekiminde kullanılan saçlar çoğunlukla hastanın saç dökülmesine daha yatkın olan ensesindeki saçlardan alınır. Saçlar, saç olmayan kısımlardan açılan kanallara ekilir. Operasyonlarda amaç ekilen saçların doğal ve kalıcı bir görünüme kavuşmasını sağlamaktır. Saç ekimi operasyonu küçük bir işlemdir. Hastane ortamında yapılması en güvenilir yollardan biridir.

Kimler Saç Ekimi Yaptırabilir?

19-20 yaş arası, herhangi bir sağlık problemi olmayan ve donör bölgesinde saç kökü bulunan kişiler yaptırabilir.

Fiziksel gelişimi tamamlanmış,

Fizyolojik bir hastalığınız yoksa,

Uygun yapıya sahip yeterli miktarda saç varsa,

Saç ekimi için uygun bir bölge var ise üzerinize saç ekimi yapılabilir.

Fue Yöntemi ile Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi günümüzde sıklıkla yapılmaktadır. Ciddi bir cerrahi operasyon olmadığı için hastalar rahatlıkla saç ekimi yaptırmaya karar verirler. FUE tekniğinde saçlar tek tek alınarak saç olmayan bölgeye ekilir. Donör bölge olan saçlar 1 mm kısaltılır ve işleme başlanır. Hem saç kökünün alındığı yere hem de saç ekimi yapılan yere lokal anestezi uygulanmaktadır. Saç büyümesine uygun olarak saç eklenir.

Doku alınmadan önce kök hücre ile yakın çalışma yapılır.

Saçların alındığı yerde herhangi bir kesi veya dikiş yoktur. Sadece küçük sıyrıklar oluşur ve bu sıyrıklar birkaç gün içinde kapanır.

Kaş, bıyık, sakal gibi yerlerde de kullanılmaktadır.

Ameliyat bitiminde hafif ağrı olabilir. Ancak iyileşme süresinin kısa olması nedeniyle bu teknik tercih edilmektedir.

6. ayda saçlar dikkat çekecek şekilde gelişir. Ancak 1-1.5 yıl sonra tam saç şeklini alır. Ekilen saçlarda dökülme olmaz. Kişinin kendi saçı olduğu için renk ve uzunluk farkı yoktur.

Saç Ekimi İçin Hangi Kliniği Tercih Etmeliyim?

Ariana Hair, yaklaşık 10 yıldır hastalarına VİP hizmeti sunmaktadır. Türkiye içerisinde dahil olarak toplam 10 ülkede saç ekim kliniği olarak müşteri memnuniyeti en fazla olan Ariana Hair kliniklerini tercih edebilirsiniz.

Bir meblağ karşılığında yaptıracağınız saç ekimi için uzun bir süre araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu araştırmalar sonucunda size en kaliteli hizmeti ve müşteriyi memnun edecek fiyatları ile Ariana Hair kliniğini seçebilirsiniz. Ariana Hair seçmenizin avantajları:

Türkiye hem erkek hastalarda hem de kadın hastalarda görülen saç dökülmesi sorununa çözüm bularak lokal anestezi ile saç ekimi avantajı,
Saç dökülmesi % 100 de % 100 kesin çözüm sunmakta olan estetik cerrahi işlemi,

Fut yöntemi ile saç ekimi yapılabilmektedir,

FUE yöntemi dünyada en çok tercih edilen saç ekimi yöntemi olup Ariana Hair kliniklerinde de en çok tercih edilen saç ekim yöntemleri arasında yer alır,

www.arianahair.com web sitesini ziyaret ederek, gereken bilgileri alabilir, öncesi ve sonrası çekilmiş hastaların saç resimlerine bakabilir ve kararınızı bu tercihlere göre verebilirsiniz.

Türkiye Saç Ekim Fiyat Listesi

Operation Time1-8 Hours
AnesthesiaLocal Anesthesia
Greft1000K-5000K
Price2000$ 5000$